Targi Kielce Jazz Festiwal

Notice

2013

Dziękujemy!

Miło nam, że nasze starania są doceniane. Dziękujemy serdecznie!

 

Szanowny Panie Dyrektorze,

Jeszcze raz chcę Panu podziękować za zaproszenie mojego tria na tegoroczną edycję festiwalu jazzowego, a przy okazji chcę pogratulować wspaniałej organizacji imprezy i świetnej atmosfery podczas całego festiwalu.

Z wyrazami szacunku,
Marcin Olak

TRÈS B.

tres b 28 WRZEŚNIA 2013
godz. 18:00


 

Grupa muzyczna, powstała w 2005 w Testrup w Danii. Zespół wykonuje muzykę z gatunku rocka alternatywnego, indie rocka. W 2011 roku grupa została laureatem Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę "The Other Hand". Très.b tworzą Polka – Misia Furtak i dwóch muzyków: o holendersko-amerykańskich korzeniach Olivier Heim i duńsko-angielskich Thomas Pettit. Różne pochodzenie wpływa na odmienne inspiracje poszczególnych członków zespołu, co prowadzi do różnorodności i oryginalność ich muzyki. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) „bardzo.b" i jest odnośnikiem do muzyki klasy b - surowej i nieoszlifowanej.

Duża Scena KCK. WSTĘP WOLNY!

NILS PETTER MOLVAER

nils petter molvr molvaer01 28 WRZEŚNIA 2013
godz. 20:00

 

Popularny norweski trębacz jazzowy i kompozytor. Jest uważany za przedstawiciela i jednego z pionierów nowego jazzu. Jego ojciec Jens Arne także jest muzykiem jazzowym. Molvær w wieku 19 lat (w 1979) wyjechał na studia muzyczne do Trondheim. Przez wiele lat był członkiem zespołu Masqualero, w 1997 rozpoczął karierę solową. W tym samym roku wydał płytę Khmer, łączącą jazz z rockiem, muzyką elektroniczną i hip-hopem.

Artysta będzie koncertował w duecie z Dj Moritz von Oswaldem, guru elektroniki.

Koncert ma formułę multimedialną

Duża Scena KCK. WSTĘP WOLNY!

MOTION TRIO

motion2 29 WRZEŚNIA 2013
godz. 18:00  

 

Trio akordeonowe założone w 1996 roku przez Janusza Wojtarowicza - leadera i autora większości kompozycji. Ewenement na europejskim i światowym rynku muzycznym. Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn to światowej klasy akordeoniści. Wykorzystując w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu, zmieniając jego oblicze. Ich koncerty to muzyczne spektakle zawierające akcję i dramaturgię.

 

Duża Scena KCK. WSTĘP WOLNY!

KENNY GARRETT

kenny-garrett12963 29 WRZEŚNIA 2013
godz. 20:00

 

Amerykański saksofonista jazzowy grający w stylistyce hard bopu i post bopu.
Występował m.in. z Milesem Davisem, Freddiem Hubbardem, Woodym Shawem, McCoyem Tynerem, Pharoah Sandersem, Brianem Blade'em, Patem Methenym, Bobbym Hutchersonem, Ronem Carterem, Elvinem Jonesem czy Mulgrew Millerem.

Muzyk wystąpi z zespołem w składzie:

  • Kenny Garrett - saksofon altowy, saksofon sopranowy
  • Corcoran Holt - kontrabas
  • Vernell Brown - fortepian
  • McClenty Hunter - bębny
  • Rudy Bird - perkusja

 

Duża Scena KCK. WSTĘP WOLNY!