Targi Kielce Jazz Festiwal

Notice

Gwiazdy Festiwalu

New Light

gene-dave-adam-adam

New Light to energetyzujący projekt, w skład którego wchodzą Dave Liebman, Adam Niewood, Gene Perla oraz Adam Nussbaum. Misją New Light jest kultywowanie pamięci o Elvinie Jonesie, legendarnym amerykańskim perkusiście. Na scenie tryskają energią w coltrane’owskim duchu. Przenoszą słuchaczy w przeszłość i przyszłość. Bez skrępowania przyznają, że przyświeca im zasada “taking no prisoners!!”.

Read more...

Gregoire Maret Quartet

gregoire maret press1

Najlepszy harmonijkarz świata według magazynu Down Beat! Wirtuoz, który zmienił postrzeganie harmonijki, znalazł dla niej nowe miejsce w muzyce i sprawił, że stała się instrumentem uniwersalnym, pasującym do każdego gatunku i stylu.

(...) gdziekolwiek stanie, kiedykolwiek zbliży harmonijkę do ust, całe pomieszczenie i wszyscy, którzy się w nim znajdują, ze słodką, ale potężną intensywnością wznoszą się na inny poziom > Cassandra Wilson >

Jego gra ma w sobie niezwykle komunikatywnego ducha, co jest rzadkie, ale i esencjonalne dla jazzu > Pat Metheny >

Jeśli chodzi o harmonijkę, nie ma w tej chwili nikogo, kto zbliżałby się do jego poziomu – zresztą zostawia w tyle również muzyków grających na innych instrumentach. > Herbie Hancock >

Read more...

Electro-Acoustic Beat Sessions

eabs2

Jeszcze trzy lata temu Electro-Acoustic Beat Sessions był czwartkowym jam session, odbywającym się w nieistniejących już Puzzlach w samym sercu rynku we Wrocławiu. Wspólna inicjatywa kilku osób, a przede wszystkim niesamowity kolaż utalentowanych osobowości muzycznych, wywodzących się z różnych gatunków i styli wykrystalizowała zespół charakteryzujący się wyjątkowym brzmieniem. Łącząc wpływy soulu, funku, hip-hopu, elektroniki i świeżego podejścia do kompozycji EABS stara się tchnąć w jazz ogień, przywracając temu gatunkowi dawny blask.

Read more...

Milo Kurtis/ Orkiestra NAXOS

naxos

 Milo Kurtis -  Multiinstrumentalista grający na wszelkiego rodzaju instrumentach etnicznych pochodzących z różnych stron świata. Grek z pochodzenia, dla którego Polska stała się miejscem pobytu, takim samym jak Ameryka, gdzie mieszkał kilkanaście lat. Jest bowiem zwolennikiem świata bez granic. Nie tylko muzycznego. Na początku lat 70-tych, grał muzykę tzw. intuicyjną, eksperymentalną. W 1972 roku wspólnie z gitarzystą Wojtkiem Waglewskimzałożył zespół Ya-Sou, odwołujący się do muzyki etnicznej i folkowej. Od 1975 roku po odejściu Marka Jackowskiego rozpoczął występy w legendarnej grupie Osjan. W 1975 roku razem z Markiem Jackowskim założył jeden z najbardziej uznanych zespołów polskiej sceny Maanam.

Read more...

Jakob Bro Trio

jakobbro karolinazapolska

Trwa dobra passa muzyków skandynawskich. I to dzięki przeogromnej, promotorskiej inicjatywie niemieckiego producenta Manfreda Eichera, który poprzez dziesiątki albumów rozpropagował jazz ze Skandynawii. To już nie tylko wielkie gwiazdy ( Jan Garbarek, Terje Rypdal, Arild Andersson, Jon Christensem), ale także jazzem rozbudzeni muzycy nowej generacji. Z pewnością takim bohaterem ostatniej dekady jest duński gitarzysta Jakob Bro, debiutujący w ECM Records autorskim albumem „Gefion”. Nagranie zostało zrealizowane z brawurowym trio (Thomas Morgan-bas, Jon Christensen-perkusja) i jest doskonałym argumentem dla „skandynawskiej linii promocji „ producenta Eichera.

Read more...

Ryszard Styła

ryszardstyla

Finałem pierwszego dnia Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival będzie koncert dobrze znanego kieleckiej publiczności Ryszarda Styły, który specjalnie na tę okazję połączy siły z wybranym przez siebie gitarzystą. "Blask sześciu strun" zabrzmi w piątek, 26 wrzesnia, o godz. 20.00 na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Read more...

Page 1 of 2


Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/cloudbase/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/cloudbase/html/pagination.php on line 135

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/cloudbase/html/pagination.php on line 129

Warning: Illegal string offset 'active' in /templates/cloudbase/html/pagination.php on line 135
  • «
  •  Start 
  •  Prev 
  •  1 
  •  2 
  •  Next 
  •  End 
  • »