Targi Kielce Jazz Festiwal

Uwaga

TARGI KIELCE JAZZ FESTIWAL 2009

TARGI KIELCE JAZZ FESTIWAL

MEMORIAL TO MILES - MUZYCZNE LISTY DO MILESA DAVISA
25 - 26 - 27 WRZEŚNIA 2009


25 WRZEŚNIA - 19:00

KONCERT POŚWIĘCONY PAMIĘCI
ZMARŁEGO W TYM ROKU,
WYBITNEGO MUZYKA JAZZOWEGO

MICHAŁA ZDUNIAKA

UDZIAŁ WEZMĄ (m.in.)

STANISŁAW SOYKA
WŁODZIMIERZ KINIORSKI


Michał Zduniak współpracował z najbardziej cenionymi polskimi jazzmanami.
Z katowickim skrzypkiem Henrykiem Gembalskim tworzyli duet Labirynt, który niekiedy zmieniał się w trio albo kwartet, uzupełniany przez basistę Krzysztofa Majchrzaka i amerykańskiego saksofonistę Toma Bergerona.
Nagrywał też z Włodzimierzem Kiniorskim, Stanisławem Soyką i Andrzejem Chochołem. Współpracował również (wspólnie z Henrykiem Gembalskim) z Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem im. Stanisława Jaracza w Łodzi, warszawskim Teatrem Studio, chorzowskim Teatrem Rozrywki i Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Michał przegrał walkę z nowotworem. Miał 51 lat.


26 WRZEŚNIA

18:00

RYSZARD STYŁA

Współtworzył kultowe grupy: "Wolna Grupa Bukowina" i "Wały Jagiellońskie", teraz nazywa się "gitarzystą wędrownym". Gitarzysta, umiejętnie operuje nastrojem, tworzy nowocześnie brzmiące utwory, które w równym stopniu przemawiają do koneserów jazzu, jak i słuchaczy oczekujących od muzyki sympatycznych chwil, relaksu i zabawy.


19:30

KRZYSIA GÓRNIAK BAND
krzysia0 krzysia1 "Najciekawsza gitarowa jazzwoman" w Polsce. Gra dojrzałą i wyrafinowaną muzykę, nawiązującą w pewnym stopniu do stylistyki Pata Metheny'ego ale poszerzoną o nowe, bardzo ciekawe brzmienia.


21:00

OMAR SOSA
omar01 omar02 omar03

Genialny pianista i kompozytor Omar Sosa jest od wielu sezonów atrakcją najważniejszych festiwali na niemal całym świecie.
Omar Sosa połączył w jedną spójną melodykę i brzmienie to wszystko, co jest pulsem dzisiejszego jazzu: afrykańską rytmikę, impulsywność latynoskich nastrojów, synorystykę i nietuzinkowość improwizacji jazzu, melancholię bluesa oraz wrodzoną , kubańską "buena vista".27 WRZEŚNIA


18:00

ARTUR DUTKIEWICZ TRIO
w programie "CZESŁAW NIEMEN"

Zespół jednego z najwybitniejszych pianistów jazzowych w Polsce przedstawi porywające, jazzowe interpretacje piosenek Czesława Niemena. To perfekcyjnie przygotowany koncert pełen pasji, nieskrępowanej konwencjami muzyki.


19:30

MARCIN WASILEWSKI TRIO

Najlepszy akustyczny zespół jazzowy w Polsce. Członkowie zespołu od wielu lat współtworzą słynny kwartet Tomasza Stańko, z którym nagrywają płyty i koncertują na całym świecie.


21:00

DOROTA MIŚKIEWICZ

Artystka o niepowtarzalnym, charakterystycznym stylu i muzycznej ekspresji, której znakiem rozpoznawczym są nastrojowe, liryczne kompozycje balansujące na granicy jazzu i wyrafinowanego popu. Na jej płytach odnaleźć można kobiece, pełne zmysłowości ballady, delikatne bossa novy, klimaty etniczne, ale i ostrzejsze rockowe nuty.