Targi Kielce Jazz Festiwal

Uwaga

Dima Gorelik 3°

dimagorelik

Międzynarodowe trio z wrażliwością pełną ethno-jazzowych doświadczeń.

29 września 2017 / Mała Scena KCK / godz. 20.00

Dima Gorelik jest izraelskim gitarzystą, wokalistą i kompozytorem etniczno-jazzowym, który nieustannie rozwija swoją muzyczną tożsamość i ponadprzeciętne umiejętności techniczne, zdobywając uznanie w wielu krajach. Jest dwukrotnym laureatem prestiżowej nagrody The America-Israel Cultural Foundation, został również uhonorowany tytułem Outstanding Musician przez Ministerstwo Kultury Izraela podczas służby w IDF. Gra zarówno w większych składach (ze swoim trio, w zespole Anny Marii Jopek, z orkiestrą), jak i solowo. W ostatnich latach zaangażowany był m.in. w projekty takich artystów jak: Joey Calderazzo, Trilok Gurtu, Louis Sclavis, Clarence Penn, Gary Husband, Anna Maria Jopek, Yasushi Nakamuro, Brad Terry, David Kuckhermann, Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka, Aukso, Vishwa Mohan Bhatt, Janusz Muniak, Joszko Broda, Maciej Obara, Maria Pomianowska, Wojciech Waglewski, Grażyna Auguścik i Adam Bałdych.

Gitarzysta i perkusista Shachar Elnatan jest jednym z najoryginalniejszych artystów rozkwitającej sceny jazzowej w Izraelu. Ten dwudziestotrzyletni muzyk, mimo młodego wieku współpracował już z wieloma liderami światowego formatu,między innymi: Avishai Cohen, Ravi Coltrane, Kellylee Evans, Eli Degibri. Ostatnio, coraz częściej można go usłyszeć w Nowym Yorku gdzie nawiązał współpracę z młodą sceną jazzową.

Kontrabasista Franciszek Pospieszalski - student Akademii Muzycznej w Katowicach, na swoim koncie ma już firmowany własnym nazwiskiem album nagrany dla wytwórni For-tune, z muzykami których spotkał podczas studiów w Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze. Gra zarówno w folkowych projektach: Transkapela, Joszko Broda, jak i w formacjach nowczesnego jazzu. Niezależnie stale obecny w składach rodziny Pospieszalskich.