Targi Kielce Jazz Festiwal

Uwaga

Piotr Schmidt Electric Group

piotr schmidt11

Piotr Schmidt Electric Group - elektryczno-groove'owy zespół, który budzi fascynacje osobliwym połączeniem fusion i przestrzennego jazzu, z soulem, funkiem, R&B oraz muzyką filmową.

Członkowie zespołu to wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych wybitni młodzi artyści, którzy od momentu powstania (kwiecień 2011) zagrali wspólnie ponad 50 koncertów w tym na wielu międzynarodowych festiwalach. Grupa współpracuje z wybitnym wokalistą jazzowym młodego pokolenia - Wojciechem Myrczkiem - laureatem wielu krajowych i międzynarodowych nagród i festiwali w tym zwycięzcą MONTREUX JAZZ VOICE COMPETITION 2013, a także wykładowcą klasy wokalu w Instytucie Jazzu AM w Katowicach.Zespół zadebiutował płytą "Silver Protect" wydaną we wrześniu 2012! Płyta ta od razu zwróciła uwagę krytyków i została doceniona przez fanów elektrycznego jazzu w Polsce. W skład zespołu wchodzą:

Piotr Schmidt - trąbka, efekty

Tomasz Bura (UK) - klawisze, syntezatory

Michał Kapczuk - gitara basowa, efekty

Sebastian Kuchczyński – perkusja

Wojciech Myrczek - wokal, vocoder, syntezatory, efekty specjalne

Koncert zespołu w ramach Memorial To Miles Targi Kielce Jazz Festival 2014 odbędzie się w sobotę, 27 września 2014 roku.

schmidt electric group