Targi Kielce Jazz Festiwal

Uwaga

Miles, masz wiadomość

Miles, masz wiadomość 2017

Cześć Mistrzu, masz wolny weekend..?” – kolejna edycja konkursu „Miles, masz wiadomość”

Miles nie był potulnym i wyrozumiałym gadułą, co na pewno nie sprzyjało w jego kontaktach z nieznajomymi. Co jednak, gdyby przyszło Ci zapukać do jego drzwi i zaprosić na dedykowane mu święto z muzyką improwizowaną w nagłówku? Podejmujesz wyzwanie?

Pozostając w sferze wyobraźni, spróbuj nakłonić Milesa na przyjazd na kielecki Memorial. Nie patyczkujesz się ze słowem i nie przerażają Cię interpunkcyjne pułapki? Napisz list. Cenisz szczerość i prostolinijność? Zredaguj zwięzłą zapowiedź Festiwalu. Wierzysz, że jedno zdjęcie warte jest tysiąca słów? Zrób je. Naszkicujesz coś trudniejszego niż kulawego psiaka i uśmiechnięte słońce? Wyślij nam Twą pracę dedykowaną Mistrzowi. Komponujesz? Prześlij nam nagranie. Wszystkie chwyty dozwolone!

Zgłoszenia możecie wysyłać na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 27 września. Nagrodzimy trzy najciekawsze prace. Do zdobycia karnety na Festiwal, pakiety płyt Artystów biorących udział w tegorocznej edycji Festiwalu, upominki od Ery Jazzu, redakcji portalu Jazzsoul.pl, Antykwariatu Pegaz oraz Kieleckiego Centrum Kultury. Powodzenia!

miles maszwiadomosc 2017

Miles, masz wiadomość 2016

masz wiadomosc 2016 poziom

Wyobraź sobie, że w środku nocy budzi Cię dźwięk telefonu. Numer nieznany. Nie masz w zwyczaju odbierać o tej porze, ale omyłkowo wciskasz zieloną słuchawkę. Groteskowo zachrypnięty głos pospiesznie referuje:

„Cześć, z tej strony Miles. Przyjacielu, potrzebuję Twojej pomocy. Dostałem propozycje powrotu na Ziemię na jeden koncert. Tylko jeden, rozumiesz? Postawili mi jednak warunek. To obcy ludzie mają wyselekcjonować mój skład. Mój, rozumiesz!? Mają cwaniaki tupet! Nie miałem wyjścia. Przystałem na to, choć rzadko wchodzę w kompromisy.

Jak już się domyślasz, dzwonię właśnie w tej sprawie. Mogę na Ciebie liczyć? Dobierz mi proszę czterech/pięciu Artystów. Tych, których kochasz lub tych, którzy wg Ciebie zawodowo zabrzmieliby w moim towarzystwie. Na całe szczęście mogę wziąć ze sobą kogo chce, chociaż wiem, że wśród żyjących muzyków jest wielu ostrych graczy. Kocham każdą dobrą muzykę, więc nie musisz się silić na gatunkową spójność. Chętnie zagram z łebskim raperem lub awangardowym klawiszowcem. Wszystko zależy od Ciebie.

Z góry dzięki! Idź dzielnie przez życie!”

Byłoby całkiem nieźle, prawda? Porozmawiać chwilę z Mistrzem i ustawić według swojego uznania wymarzony sextet lub quintet. Nie możemy Wam obiecać, że taka sytuacja się urzeczywistni. Możemy jednak uhonorować niektórych, którzy podejmą się tego zadania.

Dzięki festiwalowym partnerom będziemy mogli wyróżnić cztery spośród Waszych zgłoszeń i wręczyć muzyczne upominki przygotowane przez Erę Jazzu, portal Soulbowl.pl, Antykwariat Muzyczny Pegaz oraz Impresariat KCK.

Na Wasze propozycje czekamy do 21 września. Kompletne zgłoszenie powinno zawierać Waszą wizję wymarzonego zespołu dowodzonego przez Milesa – nazwiska muzyków oraz kilka zdań uzasadniających Wasz wybór.

Możecie się do nas napisać prywatną wiadomość na facebookowym profilu ( https://www.facebook.com/memorialtomiles/ ) lub napisać maila na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Powodzenia :)

Zwycięzcy drugiej edycji „Miles, masz wiadomość”

Drodzy uczestnicy konkursu „Miles, masz wiadomość”!

Kolejna odsłona konkursu „Miles, masz wiadomość” przyniosła kilkadziesiąt zgłoszeń. Były wśród nich zarówno prace graficzne, plastyczne, literackie i muzyczne. Daliście nam sporo frajdy. Razem z załogą Sklepu z Muzyką „Fan” i Dionizym Piątkowskim z Ery Jazzu postanowiliśmy nagrodzić poniższe prace.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom,

Do zobaczenia/usłyszenia/napisania za rok!

Więcej…

"Miles, masz wiadomość" 2015

masz wiadomsoc

To już najwyższy czas, by rozpocząć drugą edycję „Miles, masz wiadomość” -  konkursu towarzyszącego Festiwalowi. W zeszłym roku Miles otrzymał kilkanaście przesyłek, z czego największe pochwały zebrały nagrania Studium Instrumentów Etnicznych i tandemu Eskaubei & Tomek Nowak Quartet. Liczymy, że okres letni pobudzi Was do działania i dacie upust swej jazzowej kreatywności. Przypomnijmy zatem samą koncepcję:

Więcej…