Targi Kielce Jazz Festiwal

Uwaga

Memorial To Miles 2018

28 września ( Duża Scena KCK)

20.00 Możdżer / Danielsson / Fresco

Leszek Możdżer wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzył trio - Dream Team. Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie – lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji – wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi.” Mirosław Pęczak  
Trio ma na koncie 3 studyjne albumy, pierwszy „The Time” z tytułem Diamentowej Płyty, pozostałe dwa albumy „Between us and the light” oraz „Polska” osiągnęły już status Podwójnej Platyny.  

 

22.00 Jam Session w Restauracji Siedem Pokoi

 

29 września (Duża Scena KCK)

20.00 Tom Ibarra Group

Gitarzysta Tom Ibarra urodził się w październiku 1999 roku, a zdążył dzielić się już sceną z Marcusem Millerem, Richardem Boną czy Didierem Lockwoodem. Komponuje, inspirując się fuzją jazzu, rocka i funku. Na przestrzenni ostatnich lat wygrywał międzynarodowe konkursy oraz został okrzyknięty wschodzącą nadzieją europejskiego jazzu. Swoje umiejętności prezentował na największych festiwalach Europy Zachodniej. W styczniu 2018 roku ukazała się jego druga płyta, „Sparkling”.

Skład zespołu: Tom Ibarra (gitara), Jeff Mercadié (saksofon), Auxane Cartigny (klawisze), Pierre Lucbert (perkusja) oraz Antoine Vidal (bass)

 

22.00 Jam Session w Restauracji Siedem Pokoi

 

30 września (Duża scena KCK)

19.00 Michał Urbaniak – Miles of Blue

Michał Urbaniak jest jedną z największych gwiazd jazzu. Skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer, odkrywca młodych talentów.

Od 1973 mieszkał w Nowym Jorku. Michał Urbaniak stał się światowej sławy gwiazdą jazzu po tym, jak skorzystał z zaproszenia samego Milesa Davisa, byu nagrać partie na album "TUTU". Wielokrotnie otrzymał i dał wiele zaproszeń do współpracy z takimi sławnymi mistrzami jazzu jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Toots Thielmans, Kenny Kirkland, Larry Coryell, Lennie White, Alphonze Mouzon.

Jest twórcą, liderem, kompozytorem i aranżerem własnych projektów: "Jazz Legends", "Fusion", "Urbanator", "UrbSymphony". Michał Urbaniak występował kilkakrotnie w Carnegie Hall oraz w wielu znanych światowych i nowojorskich klubach jazzowych takich jak Blue Note, Village Vanguard, Sweet Basil. Otrzymał nagrody, był laureatem wielu zagranicznych plebiscytów, a w 1992 r. Jego nazwisko znalazło się na pierwszym miejscu w prestiżowym magazynie jazzowym "Down Beat" w 5 kategoriach wśród największych gwiazd jazzu. Nagrał ponad 60 albumów.